SUPERKUP SRBIJE ZA RUKOMETAŠE: VOJVODINA-ŽELEZNIČAR 26:20 (12:10)

Mionica, 30. septembra. Hala sportova. Gledalaca: 300. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Vojvodina 5(4), Železničar 4(3). Isključenja: Vojvodina 14, Železničar 12 minuta. Crveni karton (treće isključenje): Milan Mirković (Vojvodina) u 58. minutu.

VOJVODINA: Verkić (17 odbrana, 1 sedmerac), Perović, Ovčina 2, Milić, Mirković 1, Čelica 8, Potpara 1, Anđelković, Marijanac 2, Ratković, Prodanović 3, Tomić 1, Stanković, Trkulja 2, Grozdanić 6(4), Milašević.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević, Lazić (5 odbrana, 1 sedmerac), Stošić (2 odbrane), Milovanović 2, Potkonjak, Sretenović 4, Mađar, Vejin 1, Milosavljević 1, Živkovič 6(2), Spasić 5(1), Jevtić, Damjanović 1, Kljajić, Banduka, Pavlović.

Semafor: 4:1(4), 9:4(15), 10:9(26), 17:11(39), 23:13(52).

Železničar nije uspeo da osvoji trofej Superkupa Srbije, pošto jeu meču za pehar poražen od Vojvodine u Minoci rezultatom 26:20 (12:10).

Novosađani su zasluženo slavili, jer su osam minuta pre kraja imali dvocifrenu prednost (23:13), nakon što Nišlije više od deset minuta nisu uspele da postignu gol. "Želja" je period dobre igre imao samo u završnici prvog poluvremena, kada je, sa minus pet, uspeo da se primakne na samo gol zaostatka.

Ali, u nastavku je sjajni Svetislav Verkić "spustio roletnu" i napravio ključnu razliku, baš kao i u duelu istih timova u sklopu prvog kola SEHA lige, odigranom pre mesec dana u Čairu.