ARKUS LIGA: CRVENA ZVEZDA-ŽELEZNIČAR 24:22 (10:12)

Beograd, 12. oktobra. Dvorana „Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Crvena zvezda 5(3), Železničar 3(2). Isključenja: Crvena zvezda 6, Železničar 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Gemaljević (15 odbrana), Jelić (1 sedmerac), Čolović, Jovanović, Horvat 3, Šaponjić, Majes, Rajičević 4(2), Lazić 3, Andrejević 5, Tufegdžić 3, Utvić 2(1), Abramović, Erić 4, Božović, Nikolić.

ŽELEZNIČAR: Kocić (14 odbrana, 1 sedmerac), Matović, Stošić, Bojan Radivojević, Milovanović 4, Ačković, Stanojević 5, Petrović 1, Boris Radivojević 2, Milosavljević 1, A. Stojanović 3, Jevtić 2, Cvetković, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 4(2).

Semafor: 0:3(3), 6:4(14), 8:9(26), 12:14(35), 15:18(42), 18:21(50), 24:21(60).

Bolan poraz rukometaša Železničara u „Šumicama“. Neshvatljiv, ako se posmatra odnos snaga i čitav tok utakmice, koju su Nišlije imale pod kontrolom sve do poslednjih 10 minuta, ušavši u njih sa tri gola prednosti (21:18). A onda, totalni mrak! Ne računajući poslednji pogodak na meču, koji je Aleksandar Pavlović postigao manje od pola minuta pre kraja, kada je sve već bilo rešeno, Železničar u poslednjih 12 minuta nije postigao gol, vratio je u život Zvezdu i prekinuo je seriju od tri vezane pobede. Doduše, ostao je, zahvaljujući ostalim rezultatima, u zoni plej-ofa na tabeli, ali sledi mu novo neugodno gostovanje, Spartaku u Subotici.

Čašu meda i žuči, smješano, ispile su Nišlije dan pred utakmicu u Beogradu, saznavši da će moći da računaju na Aleksandra Stojanovića, koji je registrovan na vreme, ali i ostavši bez Đorđa Spasića, koji se povredio na poslednjem treningu. Ispostavilo se da je izostanak, do ovog kola, prvog strelca lige, bio preveliki hendikep. Mada su izabranici Đorđa Teodorovića furiozno ušli u utakmicu, poveli sa 3:0 za nepuna tri minuta, a onda su, pri tom rezultatu, prokockale tri napada za plus četiri, prvi put vrativši Zvezdu u igru i, što je jednako pogubno, potpuno razbranivši svog nekadašnjeg klupskog druga Janka Gemaljevića. Dva od ta tri šuta promašio je Marko Milosavljević, za koga će se vrlo brzo ispostaviti da ga je prehlada suviše slomila i on nije bio previše upotrebljiv na ovom meču. I Kocić je dobro otvorio utamicu, ali je Gemaljević dao krila domaćim igračima i oni su, na onih 0:3, odgovorili serijom 6:1, a da „Želja“ 12 minuta nije postigao gol iz igre, a pritom je četiri minuta imao igrača više u polju. Loš period igre imao je Nemanja Milovanović, koji je do 24. minuta imao učinak 0/5! Međutim, dobro je odigrao Veljko Stanojević, koji je četiri od svojih pet golova postigao u prvom poluvremenu, baš kao i, na drugoj strani, Dušan Andrejević.

Elem, mic po mic, „Želja“ je uspeo da vrati kontrolu rezultata. Poslednje Zvezdino vođstvo bilo je na 8:7, a onda Kocić brani penal Utviću, a pomenuti Milovanović se budi i postiže tri gola do odlaska na odmor, pa je, uprkos činjenici da je bio jedini bek gostiju koji se upisao u listu strelaca, a da, recimo, Aleksandar Pavlović nije imao šut na gol iz igre za čitavo poluvreme, te da je Gemaljević već bio sakupio 12 odbrana, prošlosezonski učesnik SEHA lige odneo na pauzu pristojinih 12:10.

Međutim, ekspresno ih je prokockao, za manje od minut i po igre u nastavku, posle dva vezana gola Horvata. Milosavljević iz kontre i Pavlović iz penala vraćaju dva, a Pavlović je imao šut i za tri gola viška za goste, no Gemaljević brani, a crveno-beli se vraćaju na egal (14:14). Boris Radivojević pogađa, pa promašuje kontru, sve u istom minutu, a onda je i Milovanović precizan za 14:16 na semaforu, i od tog trenutka Železničar je vrlo sigurno čuvao prednost sve do ulaska u poslednjih 10 minuta. Razigrao se i Aca Stojanović, Kocić je „spustio roletnu“.

I onda, na pomenutih, famoznih, 18:21 još iz 48. minuta, Boris Radivojević skočio je iz mrtvog ugla i promašio čitav gol, no tu grešku anulirao je Kocić sjajnom intervencijom. Onda je Aci Stojanoviću ispala lopta, ali sospstvenu grešku je sam ispravio i osvojio loptu, no Pavlović žuri i pokušava dugačkom loptom da pronađe Jevtića na crti, koji nije uspeo da je uhvati i bila je to već treća prokockana prilika za plus četiri. Kazna je usledila. Početničke greške nizale su sekao na traci, čak pet vezanih napada „Želja“ nije završio šutem na gol, već loptom bačenom u aut ili u ruke protivniku. Teodorović je tražio tajm-aut u 57. minutu, nakon čega je Milovanović iznudio sedmerac, no udarac Pavlovića odbranio je Jelić. Malobrojna pulika se probudila, Teodorović je iz igre povukao premorenog Stojanovića, ali i golmana Kocića, još jednu šansu su Nišlije imale za izjednačenje, no Milovanović je pogodio stativu, pa je tačku, sa dva vezana pogotka, stavio Nilola Lazić.

REČ TRENERA

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: - Čestitan Zvezdi na izuzetno važnoj pobedi. Kod nas je to izuzetno dobro funkcionisalo nekih 45 minuta, kontrolisali smo dešavanja na terenu, aonda jako loše odigran poslednji period meča. Nismo imali mirnoću u akcijama i šutevima, čak se nije ni ispoštovao dogovor šta treba odraditi na terenu. Glava mora gore, moramo ovo dazaboravimo. Ja pozitivno gledam na napredak u ekipi. Večeras nam je mnogo nedostajao povređeni Spasić, a nismo uspeli da novog igrača Acu Stojanovića na blic period, tako da ćemo probati da ga za sledeću utakmicu uigramo bolje.

RADAN ROVČANIN: -Jako važna pobeda za moju ekipu. Moram da povalčim mojemomke, odlično su radili čitave nedelje. Dobro smo se spremili znajući da nam dolazi ekipa koja gaji brz i moderan rukomet. Kratko sam sa ovim momcima, pa su i emocije proradile. Nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu sklapatiu mozaik i bivati sve bolji.