ARKUS LIGA: NOVI PAZAR-ŽELEZNIČAR 26:26 (8:14)

Novi Pazar, 7. decembra. Dvorana „Pendik“. Gledalaca: 500. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Novi Pazar 4(1), Železničar 1(1). Isključenja: Novi Pazar 2, Železničar 6minuta.

NOVI PAZAR: Milenković (15 odbrana), Ahmet Mekić, Mujčinović, Marković 4(1), Žujović, Arifović 1, Sefović 1, Crnovršanin, Almin Mekić, Rakić 5, Hakić 1, Davidović 5, Raković, Banduka 4, Radisavljević, Milošević 5.

ŽELEZNIČAR: Kocić (14 odbrana, 3 sedmerca), Stošić (2 odbrane), Bojan Radivojević 1, Milovanović 6, Ačković, Stanojević 2, Petrović, Boris Radivojević, Milosavljević, Spasić 4(1), A. Stojanović 7, Jevtić 4, Cvetković, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 2.

Semafor: 1:2(8), 3:4(13), 3:8(17), 6:13(29), 11:16(36), 16:18(41), 19:20(46), 23:20(51).

Pomešanih osećanja rukometaši Železničara su se vratili iz Novog Pazara. Sa jedne strane, srećni su, jer su ostali neporaženi tamo gde to nikome nije pošlo za rukom ove sezone, nastavivši seriju pozitivnih rezltata koja traje, evo već, sedam kola. Do velikog boda stigli su pogotkom Đorđa Spasića u poslednjoj sekundi, u meču u kome su u poslednjih devet minuta ušli sa tri gola minusa. Ali, ostaje žal za ogromnom i olako ispuštenom prednošću sa poluvremena (14:8), a bilo je u finišu prvog dela i sedam golova viška za Nišlije!

Iako ponovo lišen pomoći Marka Milosavljevića, „Želja“ je odigrao skoro savršeno prvo poluvreme, posebno u odbrani, primio je jedan gol za prvih osam minuta, samo šest do poslednjeg minuta prvog dela igre! Miroslav Kocić je bio odličan, skinuo čak tri sedmerca u prvom poluvremenu, ali je granitna bila odbrana ispred njega, dok su na drugoj strani Stojanović i Milovanović bili neumoljivi i predvodili su napad Nišlija do pomenute, velike razlike.

Ipak, u nastavku su se uloge potpuno okrenule. Pazarci su promenili taktiku, zaigrali dublju odbranu, a važnu ulogu preuzeo je Dobrivoje Marković, prošlosezonski član Železničara. U odsustvu iskusnog Petra Žujovića, Marković je zaigrao na bekovskoj poziciji, a, kao istureni u odrbani, vršeći pristisak da srednji bek ne prihvati pas golmana nakon neiskorišćenih napada svog tima, „otupeo“ je brzu igru gostiju. Razbranio se Aleksandar Milenković, „spustio je roletnu“, Nišlije su bile neprepoznatljive i Pazarci su relativno brzo uspeli da se vrate u meč, a u 51. minutu čak steknu ogromna tri gola prednosti (23:20).

Trener Teodorović tada je zatražio tajm-aut, nakon koga je “Želja“ odgovorio serijom 3:0. Jevtić je smanjio, Nišlije se dva puta uspešno odbranile, a Milovanović i Stojanović pogocima iz daljine izjednačili na 23:23, okruglo pet minuta pre kraja. Još po jednom su ova dvojica bekova Nišlija poravnavali rezultat do 25:25 na dva i po minuta pre kraja, a onda je usledila prava drama.

Gosti su se odbranili i čak imali napad za vođstvo, ali je Aleksandru Pavloviću ekspresno suđeno probijanje, pa su Pazarci krenuli u polukontru. Udarac Rakića odbranio je Kocić, ali je odbijenu loptu prihvatio Davidović i poslao je u mrežu, tačno 65 sekundi pre kraja.

„Želja“ je krenuo u poslednji napad, trener Teodorović vratio u igru Đorđa Spasića, što će, ispostaviće se, biti ključno. Dugo su Nišlije tražile pravu šansu, na kraju je odgovornost preuzeo Aca Stojanović, čiji je pokušaj sa zemlje devet sekundi pre kraja odbranio golman Milenković. Lopta se odbila u aut, vreme je prolazilo, Spasić je uspeo brzo da izvede, Jevtić mu je odigrao „dupli pas“, a Spasić je uskočio iz ugla i pogodio bukvalno uz zvuk sirene za konačnih 26:26.