ARKUS LIGA: ŽELEZNIČAR-DUBOČICA 39:22 (19:10)

Niš, 15. decembra. Hala Čair. Gledalaca: 1300. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Železničar 4(4), Dubočica 6(5). Sključenja: Železničar 6, Dubočica 4 minuta. Crveni karton: Danilo Stojanović (Železničar) u 60. minutu.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 odbrana), Kocić (13 odbrana), Stošić, Milovanović 10(1), Ačković 1, Stanojević 4, Petrović 3, Boris Radivojević 1, Milosavljević, Spasić 7(3), A. Stojanović 7, Jevtić, Potkonjak 1, D. Stojanović, Pavlović 5.

DUBOČICA: Gašić (2 odbrana), Radisavljević (5 odbrana), Pešić, Cvetković, Simić, Prodanović, Stanković 1, Nikolić, Marinković 2(2), Nikolić 1, Pavlović, Mađar 2, Mitrović 4, Radivojević, Matović 6(3), Atanasković 6.

Semafor: 7:2(10), 16:6(21), 23:12(35), 29:14(47).

Ni „d“ od derbija juga! Trebalo je to, formalno, da bude borba za drugo mesto na tabeli, ali na terenu je postojao samo jedan tim.

Rapsodija u plavom! Železničar je deklasirao Dubočicu, nadvisio je u svim segmentima igre, dominirao bukvalno od prvog do poslednjeg minuta meča i sa zastrašujućom serijom od osam uzastopnih utakmica bez poraza, probivši se na poziciju broj dva na tabeli, otišao je na jednoipomesečnu pauzu. Najefikasniji napad u ligi zabio je, do ovog kola, najčvršćoj odbrani 39 golova, oborivši ovosezonski rekord lige i po tom parametru, i po ubedljivosti pobede.

Ova utakmica privukla je neuobičajeno veliki broj gledalaca u halu Čair, pa ih je bilo više od hiljadu, ali su verovatno svi oni očekivali neuporedivo neizvesniju borbu. Umesto toga, Dubočica je uspela samo dva puta da izjednači na samom početku, a onda je, predvođen raspucanim Acom Stojanovićem, Železničar napravio seriju 5:0 i već u prvih 10 minuta otklonio svaku neizvesnost.

Razlika je nastavila da raste iz minuta u minut, od prvih devet golova Nišlija sve iz igre postigli su levoruki igrači Stojanović i Stanojević, a još dva iz sedmerca dodao je Đorđe Spasić. Na drugoj strani, nije bilo raspoloženog pojedinca, prvih šest golova za Dubočicu postigli su sve različiti igrači, a „Želja“ je tada već imao dvocifrenu prednost (16:6 u 21. minutu), na krilima razigranog Aleksandra Pavlovića.

Tek tada gostujući čuvari mreže su zabeležili prvu odbranu, Dubočica prvi put postiže dva vezana gola, koristeći blago opuštanje domaćih, koje je trener Teodorović sprečio pozvavši tajm-aut. Nišlije čuvaju tu razliku do odlaska na veliki odmor, a u nastavku jednako ubedljivo, uz odličnog Kocića na golu i još boljeg Nemanju Milovanovića, koji je sedam od svojih 10 golova postigao u nastavku meča i zaslužio epitet zvanično najboljeg igrača utakmice, nastavile su da povećavaju razliku, koja je maksimalno iznosila 18 golova u samom finišu. Tempo nije padao ni kada su, jedan za drugim, pozdravljeni burnim aplauzima, iz igre izlazili starteri, a njihova mesta zauzeli momci sa klupe, pa je tako Petar Petrović postavio svoj superligaški rekord od tri gola, a šesnaestogodišnji Andrej Ačković stigao da zabeleži svoj superligaški prvenac.

Nišlije su bile toliko silne, da mogu da žale što se prvenstvo prekida kada su, čini se, na vrhuncu forme...

Reč trenera

SAŠA PEJČIĆ, DUBOČICA: -Čestitam Nišlijama na vrhunskoj igri. Šta da kažem, mi po statistici spadamo u najbolje odbrane u ligi, a primili smo 39 golova večeras. Imali smo isti bodovni saldo pre ove utakmice, ali večeras nismo imali nikakve šanse. Želim Železničaru sve najbolje u daljem takmičenju.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Hvala Dubočici na fer i korektnoj igri. Nisu, rukometno, uspeli da nam pariraju, svi smo očekivali jak meč, ali oni su se sportski poneli i u takvoj situaciji i moram da kažem da je za respekt to što rade ove sezone. I najiskrenije se nadam, ali najiskrenije, da ćemo imati još dve utakmice u plej-ofu. Moram da pazim da me ne ponesu emocije, treba biti veliki i u ovakvoj pobedi, ne preterivati. Ali moram da se zahvalim igračima da su u stanju da ovako odigraju, cele nedelje su radili fenomenalno, imali vrhunsku motivaciju. Juče su dobili slobodan dan i evo kako su vratili. Ne mogu da nađem nijedan segment u igri koji nije štimao. Onako kako jedan trener sanja da ekipa može da mu igra, danas smo to pokazali. Stalno su nas mučile „dečije bolesti“, danas je sve „selo“ na svoje mesto, jedini žal ostaje što se liga ne nastavlja sada kada smo u ovakvoj formi, tako da moramo da se potrudimo da zadržimo ovaj nivo fizičke spreme i da se tehničko-taktički nadogradimo do februara. Hvala i publici, Nišlije su poverovale u ono što radimo, da je rezultat bio tešnji, bilo bi još burnije navijanje, ali i ovako je bilo uživanje biti deo ove utakmice.