ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-SPARTAK 30:21 (15:10)

Niš, 15. februara. Hala OŠ „Dušan Radović“. Gledalaca: 350. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Železničar 3(2), Spartak 7(5). Isključenja: Železničar 10, Spartak 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (12 odbrana, 2 sedmerca), Matović, Stošić, Bojan Radivojević 1, Ačković, Stanojević 4, Petrović, Boris Radivojević 2, Milosavljević 5, Anđelković 2, Spasić 4(2), A. Stojanović 4, Jevtić 5, Cvetković, D. Stojanović, Pavlović 3.

SPARTAK: Božić (1 odbrana), Arđelan (11 odbrana, 1 sedmerac), Pilipović, Kurteš 1, Ž. Peić Tukuljac 3, J. Peić Tukuljac 1, Kolundžić, Vuković 2, Oljača, Spremo, Kojadinović 2, Šukić 1, Đurović, Skuban 4, Karan 5(3), Ilić 2(2).

Semafor: 1:3(7), 4:4(10), 8:6(17), 12:8(23), 18:12(37), 26:17(53).

Rukometaši Železničara načinili su još jedan krupan korak ka plej-ofu, u koji će, sve je izvesnije, ući sa druge pozicije u osnovnom delu lige, što ne znači ništa drugo, osim specifičnog rasporeda vezanog za taj takmičarski broj. Spartaku su se revanširali sa kamatom za jesenji poraz u Subotici, a trijumf od 30:21 u 17. kolu ARKUS lige značio je nastavak nekoliko lepih tradicija. Bila je to čak 23. uzastopna prvenstvena pobeda „Želje“ na domaćem terenu (serija koja traje pune dve godine), a poslednjih osam trijumfa kod kuće Nišlije su ostvarile prosečnom razlikom od okruglo deset golova!

Imale su Nišlije dosta kadrovskih problema u pripremi ove utakmice. Nekoliko igrača se, ipak, oporavilo od jake prehlade, ali Nemanja Milovanović nije uspeo, pa trener Teodorović nije mogao da računa na startnog levog beka. Loše je „Želja“ otvorio utakmicu, prvi gol iz igre postigao tek u 8. minutu, gubio je sa 3:1, ali je, kako je vreme odmicalo, postepeno dolazio do prepoznatljive igre, a golom Aleksandra Stojanovića u 13. minutu i do prvog vođstva-6:5. Zatim je loše iskorišćen period od dva minuta sa igračem više-Spartak je taj interval dobio sa 1:0, ali ispostaviće se da će gostima to biti poslednje izjednačenje na meču.

Domaći su imali neuobičajeno mnogo isključenja za jednu utakmicu ovog tipa-četvrto već u 20. minutu, ali su igrale dosta čvrsto u odbrani, uz ponovo odličnog Kocića na golu, koji je u nekoliko navrata zaslužio snažne aplauze sa tribina. Bekovska trojka Pavlović-Milosavljević-Stojanović diktirala je ritam igre u napadu i već do odlaska na odmor (15:10) stvari su počele da liče na rutinu.

Drugi deo igre otvorio je Spasić promašenim sedmercem i tako kao da je najavio svoje verovatno najlošije poluvreme ove sezone, u kome će promašiti još tri šuta, ali odlični Arđelan bio je „usamljena lasta“ u „jatu golubova“. Razigrao se Jevtić, a bilo je prostora i za debi novajlije Lazara Anđelkovića, koji je postigao dva efektna gola i nagovestio raskošni potencijal. Konačnih devet golova bila je i maksimalna razlika Železničara na ovoj utakmici.

Zbog obaveza trenerskog tandema Đorđe Teodorović-Nebojša Bokić, koji su sa kadetskom reprezentacijom Srbije u Atini, na Mediteranskim igrama, "Želja" će meč narednog kola protiv Partizana u Beogradu odigrati tek u sredu 26. februara.

Reč trenera

SLAVIŠA LAKOVIĆ, SPARTAK: -Čestitke „Želji“ na zasluženoj pobedi. Znali smo da će nas shvatiti najozbiljnije i da će u utakmicu da uđu maksimalno angažovano. Mi smo odigrali korektnu utakmicu, ali domaćin je naše greške znalački kaznio i napravio osetnu razliku. Pokušali smo u drugom poluvremnu da se vratimo, ali baš kada smo mogli da se spustimo na tri gola minusa, načinili smo kardinalne greške. Video se kod naših mladih igrača strah pri šutu, posebno imam zamerku na moja desna krila, koja par puta nisu ni skočila, iako su imala dobar ugao, što je sigurno i zbog respekta prema golmanu Kociću, koji je bio odličan. Ne možemo biti zadovoljni kada izgubimo ovolikom razlikom, ali, kada smo videli kuda ide ova utamica, mi smo probali neke stvari koje će nam koristiri u nastavku sezone, u pokušaju da izbegnemo plej-aut.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Spartak je prvo poluvreme igrao odlično, ali mi smo strpljivo čekali naše šanse, koje su dolazile iz disciplinovane igre. Čak i kada smo promašivali, odbrana je bila ta koja nas je nosila i, kada zadržimo Spartak na 21 golu, ja moram da pohvalim ekipu. Imali smo tešku nedelju, tri igrača bila su na infuziji. Jevtić i Stanojević se izvukoše, ali Milovanović ima ozbiljnu upalu pluća. Kada se momci ovako bore za ovaj klub i grad, i to ovako roviti, to je za veliki respekt. Spartak je jako dobra ekipa, rade ozbiljno, uprkos problemima sa finansijama, poželeo bih im da uplove u mirne vode, a mi ulazimo u ozbiljnu formu i nikome neće biti prijatno ko nam izađe na crtu.