ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-DINAMO 33:36 (19:20)

Niš, 14. marta. Hala Čair. Bez prisustva gledalaca: Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Železničar 5(4), Dinamo 3(3). Isključenja: Železničar 4, Dinamo 12 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović (5 odbrana), Stošić (9 odbrana), Kocić, Bojan Radivojević 4, Milovanović 3, Ačković 1, Stanojević 5(1), Petrović 1, Milosavljević 8(1), Anđelković 2, Spasić 7(2), A. Stojanović, Jevtić 1, Cvetković, D. Stojanović 1, Pavlović.

DINAMO: Zlatanović (6 odbrana), Radovanović (6 odbrana, 1 sedmerac), Milošević, Pavlović 2, Šotić 6(1), Dimitrijević 4, Savić 2, Jezdimirović 2, Distol, Milenković 5, Barudžić 5, Golubović 1, Kostadinović 7(2), Mitrović 2.

Semafor: 3:2(5), 7:9(10), 15:15(22), 17:19(29), 23:24(38), 23:28(41)28:34(53).

Jednu od besmislenijih utakmica u istoriji sporta odigrali su Železničar i Dinamo. U doba korone, pod opšte prisutnom opasnošću od prenošenja virusa, sa jasnim naznakama da će to biti poslednje kolo ARKUS lige koje je odigrano do daljeg, rukometaši niške i pančevačke ekipe odigrali su meč pred praznim tribinama Čaira, bez ikakvog takmičarskog značaja, u kome su se gosti na kraju revanširali „Želji“ za jesenji poraz u Pančevu i prekinuli mu istorijsku seriju od 24 uzastopne pobede na domaćem terenu, kada je u pitanju domaće prvenstvo.

Bila je to gotovo revijalna utakmica, u kojoj su i jedni i drugi nastupili u kombinovanim sastavima. U domaćem timu nisu nastupila dvojica najiskusnijih igrača Miroslav Kocić i Aleksandar Stojanović, kao ni bolesni Boris Radivojević, ali se ni ostali prvotimci nisu naigrali, pa je meč počela postava Stošić, Cvetković, Anđelković, Petrović, Bojan Radivojević, Milosavljević, Stanojević. Na drugoj strani, u sastavu nije bilo Vučkovića i Bunjevčevića, u igru nisu ulazili Distol i Milošević, a trener Akim Komnenić raspodelio je minutažu tako da je drugo poluvreme odigrala gotovo kompletno druga postava. Kada se sve sabere, Dinamo je pretrčao „Želju“, iskoristivši činjenicu da su Nišlije u špicu klasičnog pripremnog perioda za plej-of, koji se, po svemu sudeći, do daljeg neće ni igrati...

Početak utakmice protekao je u igri bez odbrana, golovi su samo pljuštali na obe strane, a u tome su prednjačili Marko Milosavljević na jednoj (četiri gola od prvih devet svog tima) i Mladen Šotić na drugoj strani (pet golova od prvih devet svoje ekipe). Pančevci su mnogo golova postigli iz brzog centra, neumoljiv egzekutor bio je i Miloš Kostadinović, koji je svih svojih sedam pogodaka postigao u prvom poluvremenu. Jedino vođstvo domaćih na čitavom meču bilo je 3:2. Pri rezultatu 9:10, Nišlije jako loše koriste period od 70 sekundi sa dva igrača više u polju. Na 15:15, „Želja“ propušta dva napada za vođstvo, najpre Milovanoviću nogom brani Zlatanović, a onda Ačković pogađa stativu sa krila, ubrzo je i Pavlović pogodio okvir gola, što sa dva pogotka kažnjava Miša Kostadinović i Železničar do kraja meča više neće uspeti ni da izjednači.

Dinamo je na odmor otišao sa 20:19, i to nakon što je Stošić odbranio dva zicera u poslednjem napadu prvog poluvremena. Drugo je počelo u igri gol za gol, a gosti su ključnu prednost ostvarili serijom 4:0 za vođstvo 28:23 u 41. minutu. Raspucali su se rezervni krilni igrači Pančevaca Barudžić i Milenković, postigavši po pet golova u nastavku, „pečat“ na pomenutu seriju stavljen je nakon dve vezane greške Stanojevića i bespotrebnog isključenja koje je skrivio Danilo Stojnović. Bio je to minus koji nije mogao da se nadoknadi ni kada je trener domaćih Teodorović ubacio u igru neke od svojih glavnih aduta, poput Spasića i Jevtića. Bilo je više nego očigledno da su domaći rukometaši pod teškom upalom mišića, da ne mogu da igraju u jakom ritmu, pa su doživeli prvi poraz kod kuće u mečevima domaćeg prvenstva još od 10. februara 2018. godine, dakle posle više od 25 meseci!

REČ TRENERA

AKIM KOMNENIĆ, DINAMO: -Hajde da pokušamo da pričamo malo o rukometu, iako je situacija jako nezgodna, zbog stanja u svetu, Evropi i našoj državi. Odigrali smo jednu apsolutno rezultatski nebitnu utakmicu, i moj kolega i ja smo raspodelili snage, igrali zaista bez ikakvog pritiska. Mi smo pokušali da uradimo nešto što smo uspeli u taktičkom smislu, najbitnije je da niko nije povređen. Želeo bih da čestitam ovom prilikom mom kolegi i Železničaru na ulasku u plej-of, sigran sam da će to biti mnogo dobre utakmice kada se budemo sretali u doigravanju, ali siguran sam isto ovako fer i korektno. Zaista se nadam da liga neće morati da stane, da će se ova situacija popraviti i da će sve biti kako treba. Nikome ne ide u prilog da se razboli.

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR: -Ja bih se zahvalio Akimu na lepim rečima, njegovoj ekipi na izuzetno korektnoj igri. Teško je u ovom momentu razmišljati o rukometu. Mi smo pokušali na sve načine da probamo da zaboravimo ono što se dešava oko nas, ali nije to lako. Imamo već u ekipi jednog momka sa simptomima jače prehlade i nikome nije prijatno zbog toga. Nadam se da će svi trezveno da razmisle, u ovom momentu ne sme se biti sebičan i mora se voditi računa o ljudskosti. Rukomet bude toliko mali u odnosu na probleme koji se danas pojavljuju. Kolega reče da se nada da će liga da se nastavi, ja se nadam da će prestati ova epidemija. Ako se to ne desi, mora se što pre doneti odluka da se rukomet prestane igrati, jer jedan zaražen, jedan čovek koji tragično završi, bilo bi užasno da potekne od bilo kog okupljanja koje nije moranje. Što se rukometa tiče, ove dve ekipe kada god se sastanu uvek je pozitivna atmosfera, prava saradnja i nema mnogo klubova u vrhu koji to mogu na ovaj način. Svaki respekt za mog kolegu da to tako odrađuju. U ovom periodu mi nismo bili u stanju da pružimo više, ali ogroman respekt za moje igrače da izvuku sve iz sebe i cede suvu drenovinu. Videli ste koliko ih je bilo na terenu, ima tu momaka bez ikakvog iskustva na ovom nivou, pa su pružali neke neočekivane potete. I držati ovakvo Pančevo celu utakmicu na odstojanju od jednog do pet golova je za svaki respekt. Mi smo se malo uplašili pre utakmice da bi to moglo otići u jednu krajnost koja ne bi bila lepa, ni za nas ni za ljude koji su gledali utakmicu putem strima, ali tri gola razlike su na kraju sasvim pristojna i za respekt sa moje strane. Poželeo bih Dinamu puno sreće, voleo bih da se desi neka promena. Nemam ja ništa protiv Vojvodine, oni su apsolutni vladari poslednjih sedam, osam godina, ali mislim da dolazi vreme kada bi neki drugi klubovi mogli da se umešaju u trku za najsjajnije medalje. Osećam da Dinamo ima kompaktan sastav, mnogo kvaliteta, baš bi me radovalo ako bi Dinamo mogao da pripreti Vojvodini, čak i osvoji titulu, naravno ako se bude igrao plej-of. Mi ćemo se, svakako, takođe umešati u borbu i, ako vidimo da imamo kapaciteta, potražićemo našu šansu.